Apr 21, 2014

Teatrikuust naljakuusse....kes teeb, see jõuab!



Võime märtsi nimetada auga teatrikuuks, kuna meie Pilvetriinud said end näitlejatena näidata nii Tallinnas kui väljaspool seda. Peale pikka trilli ja tralli jõudis kätte oodatud Kanutiaia Kann (20.03) teatrifestival, kus  kõikidel väikestel näitlejatel on võimalus end proovile panna.


Meie etendus "Tõntsa-Täntsa" tuli väga vahvalt välja ja leidis tunnustust nii vanemate kui žürii silmis. Seda suurelt tänu vanematele, kes toredad kostüümid muretsesid ja Liiale, kes muusikalise lihvi andis. Pilvetriinud on võrratud lauljad, see andis palju etendusele kaasa. Ja loomulikult tänu Kajale, kes sellise toreda näidendi Heljo Männi jutustusest kokku kirjutas, minule jäi vaid tagasihoidlik lavastaja roll.
Nädal hiljem kutsuti meid  juba esinema Alasniidu Teatrifestivalile (27.03), kus meie näitlejaid tunnustati " Parima näitlejameisterlikkuse " märgiga.  Tulevane lavaka lend?

 


Peale lavastust mindi üheskoos Joanna-Liisa koju, kes seal lähedal elab ja tutvuti tema väga huvitavate kassidega.




Aprilli alustasime nalja ja tralliga. Meie noor praktiseeriv õpetaja Kati korraldas lastele toreda NALJAPÄEVA kostüümishowga. Selleks tõstsime oma mahukad kostüümikastid kapi otsas alla ja lapsed said end mõnuga tuunida. Mida naljakam, seda vahvam. Kõigist naljaninadest sai ka pilt tehtud.

Kostüümidest innustust saades muutusid meie Pilvetriinud kiisudeks, kes külastasid Vene Kultuurikeskuses Kass Boogie laulukontserdi. Meie superesinejatele ja lauljatele oli raske saalis püsida vaid vaataja rolli  jäädes, kuid seekord sedamoodi.


Kuna aprill on lisaks naljakuule ka tervisekuu, siis mis veel enam tervist võiks anda kui puhas naer.
Kui ehk siis veidi lisa anda ka tervislikust toidust ja selleks puhuks korraldasimegi 7.aprillil TOORMAHLA päeva. Olude sunnil ja masinate tõrkel kujunes sellest küll smuutipäev, mis ehk oligi tervislikum. Laste lemmikuks kujunes maasika-astelpaju-pirni, apelsini- õuna smuuti, teise koha võitis apelsini-pirni-porgandi-peedi segu ja vähem maitses peedi-porgandi-apelsin smuuti. Igatahes oli vahva ja lapsed nägid, kui kergelt (selleks peab küll muidugi olemas kallis masin blender) saab teha mõnusat joogisegu. Vee asemel lisasime kasemahla.


 Kuid smuutidega me ei piirdunud. Kui juba möksimiseks läks, otsustasime ära teha tatraküpsised, mida peredele TERVISEPÄEVAL pakuti.





Küpsetamine meeldib meie lastele väga, nii et armsad vanemad laske väikesed kokad kööki!


Pilvetriinudel on ka oma vitamiinikasvatus  aknalaual. Iga laps kasvatas ja hooldas oma sibulat. Iga nädal kirjutas ja joonistas ta Sibularaamatusse palju see kasvanud on. Isegi väikese isuga sibulasööja mekkis ja pani toidu sisse just oma kasvatatud sibulat.








































Toit maitseb palju paremini kui sellele lõigata sisse oma kasvatatud sibulat!



10.aprilli asutasime end taas muuseumikäigule. Selleks olime välja valinud  naljakuu teemalise muusemitunni "Spunk ja susla " Vilde muuseumis, kes oli tuntud oma huumorimeele poolest.

 Saime teada, kuidas härra Vilde kahte eri värvi sokiga võis käia, uudistasime vana kööki, kus segasime kokku naljajoogi vahvatest sõnadest.

  Seejärel rääkisime veidi Pipist, kes oli samuti naljanina ning spunki otsis, mõtlesime ka ise uusi sõnu välja.  Peale seda vaatasime mõnusalt patjadel mõnuledes väga vana multifilmi naljapallist.

Lõpetuseks oli igal lapsel võimalus joonistada endale oma naljakivi.


                                               
 Ilus ilm ja kaunis Kadrioru park andis päevale erilise värvi!

Kes teeb see jõuab, nii meiegi. Lisaks ühele muusemitunnile  külastasime 15.aprill lasteaia lõpurühmade  traditsioonile kohaselt Kadrioru kunstimuuseumi. Laste mälestused jäädvustusid  siniseid ahjukive maalides.









16. aprillil toimus lasteaia õuealal peredele TEREKÄSI TERVISELE. Lasteaiahoov oli jagatud erinevateks tegevusnurkadeks. Sai nalja teha, pakendeid (tervislik-mittetervislik) sorteerida, tantsida, võistelda, vererõhku mõõta,  ravimteid proovida

 ja tervislikke snäkke ja jooke mekkida, kus ka meie küpsised söömist ootasid.
Emily üritab silmad kinni näo laduda.

Snäki laual olid tervislikud ampsud ja veed.

Ravimteesid mekkisime lastega veel järgmiselgi päeval. Enim meeldis lastele nurmenuku ja pärnaõie tee.


Kevadpühade ootuses tutvustas praktikant Kati lastele selle päeva kombeid

, puhus nendega mune värviliseks ja viis nad siis õue võistlema  ja mängima.



 Lõpuüllatuseks sai iga laps endale õuealalt juhendamise saatel kuldmuna otsida. Väga vahva tegevushommik oli, mis lastele meeldis! Selle tegevusega jätsimegi Katiga hüvasti, saatsime ta tagasi kooli!

Kati juhendamisel kaunistavad laste kodusid ka pühademuru, mis varakult enne pühi külvatud sai. 

Muude toimetuste kõrval jõudsid Pilvetriinud ka Lõviparki, kus nad otsisid kevademärke.
 

 



   
17.aprillil oli lastel ainukordne võimalus kosmost külastada. Selleks oli lasteaia saali püstitatud hiigelsuur planetaarium,

 kus sees said lapsed tutvuda kosmosesüsteemiga. Tõeline raketiteadus! Lastele tekitas igatahes see võrratu AHAA ja OHOO elamuse.

Sama päeva pealelõunal kui lapsed  olid kosmoseunenäod lõunaunel ära vaadanud läksime
  KRISTIINE TANTSUPÄEVALE " Võluoja", mis toimus Vene Kultuurikeskuses. Kõigepealt tegime eelproovi lasteaia saalis. Metsikud loomad!




Meie meeleolukas tants pani saali kihama ja teised lapsed kaasa tantsima. Kui tegime Kajaga nalja, et meie omasid ei saa lava ette tantsima lubada kuna nad on varsti lava peal, siis nii oligi. Tüdrukud olid viimase loo ajaks juba sujuvalt lavale jõudnud.

21.aprillil võtsime Jüri Ratase kutse vastu ja külastasime Riigikogu.

 Küsimuse peale, mis Riigikogu on teadsid lapsed härra Ratasele vastata, et see on koht kus tehakse reegleid, nii ongi.

 Lastele kingiti eesti lipud, mille lehvimise saatel suundusime istungite saali.


Saime teada, et laemuster sümboliseerib künnivagusid ja uste sik-sak ornamendid eesti metsa ja kala. Härra Ratas kiitis meie lapsi rohkete küsimuste eest, ta ütles, et isegi gümnasistid ei oska nii palju küsida. Jüri Ratase küsimuse peale, kas lapsed vaatavad telekast "Kõige suuremat sõpra" või "Kivikuningas Robkat" oli vaikus aga kas "Kättemaksukontorit", siis tuli valjuhäälne jaaaaaaaaaaa..... tänapäeva lapsed, ajad muutuvad!
Enne lahkumist Riigikogu majast näitas härra Ratas lastele Toompea maketti.

Laste ootuste kohaselt saime ronida 225 astmelisest trepist  üles Pika Hermani torni, kus laste arvates nägi tervet maailma!



Paari päeva pärast külastasime Tallinna loomaaeda, kus lastegruppidele on tasuta külastus.
Jagasime lastele alusel paberid ja loomaaia plaani. Tüdrukud pidid kirjutama üles need loomad, kelle on pruuni värvi, poisid need kelle halli, abiks olid tutvustustahvlid. Lastele oli vägev põnev kaardi jälgida ja loomi uurida ning neid kirja panna.


Jääkaru näitas end meile ennast täies hiilguses- on ikka hiiglane.

  Kui troopikamajas nägime simpansite joonistusi,

 siis paistab et väikesed makaagid ei taha alla jääda ja tulid kohe laste pliiatseid norima.

Õpetliku ja toreda jalutuskäigu loomaaias lõpetas kosutav piknik ja lühike hetk mänguväljakul. Aega jääb alati väheks, pidime järjekordselt tõdema.




Seda kõike siin kirja pannes tundub uskumatult tegus kuu olnud, kuid nagu öeldes "kes teeb, see jõuab". Ei tea, mis veel mais ees ootab!


No comments:

Post a Comment